Tel No: 0507 174 04 93

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI NEDİR? FİYATLARI NELERDİR?

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI NEDİR? FİYATLARI NELERDİR?

Günümüzde yadsınamaz gerçeklerden biri de sosyal medyanın gücüdür. Çok fazla kitle tarafından kullanılan facebook, twitter, instagram gibi pek çok sosyal medya araçları doğmuştur. Hatta ülkemizde de pek çok kişi zamanının çoğunu bu platformlarda harcamaktadırlar. Dolayısıyla bu sosyal kanallarda çok fazla kullanıcı olduğundan pek çok marka, irili ufaklı firmalar için de sosyal medya kaçınılmaz olmaktadır.

Sosyal Medyanın ÖNEMİ

Sosyal medyanın son kullanıcı açısından eğlence tarafı yanında; küçük, orta, büyük markalar için farketmeksizin marka bilinirliği ve kampanya duyuruları gibi önemli işlevleri bulunmaktadır. Markanın veya ilgili şirketin son kullanıcı ile anlık iletişime girmesi ve anlık etkileşim alabilmesi açısından sosyal medya araçları oldukça büyük önem taşımaktadır. Firmanın çıktığı kampanyayı anında binlerce kişiye tanıtabilmesi, duyurabilmesi büyük markalar için çok ciddi önem arz etmektedir. Dolayısıyla günümüzde web sitesi sahibi olmak neyse, sosyal medyada etkin olmak da aynı seviyeye gelmiş durumdadır.

Şirketin veya büyük bir markanın öncelikle hedeflerini, hedef kitlesini belirledikten sonra hangi sosyal medya aracına daha çok ağırlık vereceğini belirlemesi ve ardından o sosyal medya sitesinde ürünü veya sunduğu hizmeti hakkında çalışma yapması geri dönüş oranlarını arttırıcı olacaktır.

Sosyal Medya Danışmanlığı NEDİR?

Sosyal medya danışmanlığı; kurumun veya bireyin sosyal medya hesaplarının yönetilmesi, paylaşılacak içeriklerin kurgulanması ve düzenli olarak daha önceden belirlenmiş strateji doğrultusunda içeriklerin paylaşılması hizmetlerinin tümüne verilen isimdir diyebiliriz. 

Sosyal medya araçlarının doğmasıyla birlikte ihtiyaca yönelik olarak pek çok sosyal medya ajansları da sektörde yerini almıştır. Bu konuda bireyin veya kurumun sosyal medyadan beklentisi doğrultusunda, birlikte çalışabileceği en doğru ajansı-şirketi tercih etmesi çok önemlidir. Sosyal medya hesaplarının profesyonel ekipler tarafından yürütülmesi hem kurumun ya da bireyin PR çalışması aşamasında hem de markanın beklentilerini karşılama konusunda oldukça büyük önem sahiptir.

Sosyal Medya Danışmanlığı FİYATLARI NELERDİR?

Sosyal medya danışmanlığı fiyatları, profesyonel web site tasarım fiyatlarında olduğu gibi değişkenlik gösterebilen bir durumdur. Her sosyal medya ajansının belirlediği fiyatlar birbirinden farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak alınacak sosyal medya danışmanlığı hizmetinin bütçesini; paylaşılacak içerik sayısı, hangi sosyal kanallarda yer edinileceği ve kurumun sosyal medya hesaplarından beklentisi belirlemektedir. Sosyal medya danışmanlığı aylık 1500 TL olabileceği gibi 15.000 TL'de olabilir. Belirli bir skala ve kesin aralıklar söz konusu değildir.

Mood Bilişim olarak genç ve dinamik ekibimizle sosyal medya içeriklerinin üretiminden tutun da doğru hedef kitleyle bu içeriklerin buluşması noktasına dek süreci yönetiyoruz. 7/24 çalışan destek ekibimizden sosyal medya danışmanlığı fiyatlarımızla ilgili daha detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.