Tel No: 0507 174 04 93

KİŞİSEL WEB SİTESİNDE OLMASI GEREKENLER

KİŞİSEL WEB SİTESİNDE OLMASI GEREKENLER

Günümüzde genellikle kurumsal web sitelere ihtiyaç olsa da artık kişisel web siteler de çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. Yazımıza ilk olarak kişisel web sitesi nedir sorusundan başlayalım.

KİŞİSEL WEB SİTESİ NEDİR?

Kurum veya marka dışında bireysel olarak kişinin istediği, kendisini veya kendi hünerlerini tanıtmayı planladığı web sitesi kişisel web sitesi kategorisindedir. Bireyin kendisine ait ve genellikle de ad ve soyadının birleşiminden oluşan bir alan adına(domain'e) sahiptir.

KİŞİSEL WEB SİTESİNİN ÖNEMİ

Kişisel web sitesi kendinizi tanıtabildiğiniz, biyografinizi, bugüne dek yaptığınız işlerinizi, uğraştığınız hobilerinizi kullanıcılara aktarabildiğiniz bir mecradır. Bu sayede yeni kimselerle tanıştığınızda onları kendi web sitenize yönlendirebilir, hakkınızda daha detaylı bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.

Günümüzde iş görüşmelerinin ardından dahi, işe alınacak kişi internette araştırılmakta ve eğer bir web sitesi varsa ilgili web siteden kişi hakkında bilgiler sağlanmaktadır. Hem dış çevreye karşı itibarınızı sağlamak hem de sitenizi kendi portfolyonuz gibi kullanmak için kişisel web sitesi sahibi olmak pek çok konuda size avantaj sağlayabilir.

KİŞİSEL WEB SİTESİNDE OLMASI GEREKENLER NELERDİR?

Aslında kişisel web sitesinde olması gerekenler sorusu çok değişken ve kişiye bağlıdır. Sorunun cevabının değişken olmasının en önemli nedeni; kişisel web sitenizden olan beklentinizdir. Eğer yalnızca kendi bilgilerinizi barındıracak bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız, aşağıda belirttiğimiz hususlarda dikkatli olmanızda yarar vardır.

  • Kesinlikle "hakkımda" sayfası olmalıdır. Kişinin okuduğu okuldan, çalıştığı iş yerlerine ve edindiği hobilere kadar pek çok konuda okuyucuya bilgi verebilmesi için "hakkımda" sayfası büyük önem taşır.
  • İletişim sayfası da olmazsa olmazlardandır. Okuyucunun sizinle kolay bir şekilde iletişime geçebilmesi ve kontak kurabilmesi için iletişim sayfasındaki bilgilerin doğruluğu ve iletişim formu mutlaka olmalı.
  • Sosyal medya hesaplarınızın adreslerinin bulunmasında yarar var. Sosyal mecraların aktif olduğunu günümüzde facebook, linkedin, twitter, instagram, youtube gibi kanallarınızın adresini vermeyi unutmayın.
  • Anasayfada kendinizi veya verdiğiniz hizmeti detaylıca tanıtan içerikler, metinler ve görseller bulunmalı. 

Kişisel web sitesinde olması gerekenler listesi, kişinin beklentilerine yönelik daha da uzayabilir. Ancak biz yukarıda genel olarak olması gerekenlerden bahsettik. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğer profesyonel bir web sitesi sahibi olmak ve internette görünür olmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mood Bilişim Paketler sayfamızdan, web site paketlerimizin fiyatları ve sunduğumuz özellikler hakkında da bilgi alabilirsiniz.